ASBIS kończy III kwartał wysokim, dwucyfrowym wzrostem przychodów

Pazdziernik 22, 2018

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS kończy III kwartał wysokim, dwucyfrowym wzrostem przychodów

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował we wrześniu 2018 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 199 mln USD, wobec 145 mln USD we wrześniu 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 37%. W ciągu trzech kwartałów 2018 roku skonsolidowane przychody ASBIS wyniosły 1 511 mln USD, w porównaniu do 943 mln USD w tym samym okresie 2017 roku, co stanowi ok. 60-proc. wzrost.

Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 22 października 2018r.  „Odnotowaliśmy wysoki, dwucyfrowy wzrost naszych przychodów w ciągu trzech kwartałów 2018 r. Jest to wynikiem wyższej sprzedaży we wszystkich głównych liniach produktowych oferowanych przez Grupę. Nasze przychody są efektem wysiłków Grupy w celu uzyskania dywersyfikacji oraz znacznego udziału w rynku w krajach, w których działamy. Zarówno wyniki wrześniowe, jak i dziewięciu miesięcy 2018 roku, świadczą o sukcesie wybranej strategii na bardzo konkurencyjnym rynku, na którym działamy. Najwyższą sprzedaż wypracowaliśmy na głównych rynkach naszej działalności, tj. w krajach byłego Związku Radzieckiego. Rynki Europy Środkowej również osiągnęły znaczący wzrost. Jesteśmy zadowoleni z wyników i spodziewamy się, że Grupa będzie nadal wypracowywać dobre rezultaty do końca 2018 roku” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

 

Więcej informacji mediom udziela: Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS    

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona w roku 1990, jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, prowadząc sprzedaż w 60 krajach świata.  

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów, produkuje i sprzedaje produkty pod markami własnymi: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 24 krajach, zatrudnia około 1 300 osób i zaopatruje 30 tysięcy klientów.  

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.