ASBIS podpisuje umowę z TCL i wzmacnia swoją pozycję lidera w 12 krajach

Luty 12, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS podpisuje umowę z TCL i wzmacnia swoją pozycję lidera w 12 krajach

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 12 lutego 2020 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, został oficjalnym dystrybutorem firmy TCL i ma wyłączność na dystrybucję słuchawek oraz zestawów słuchawkowych tej firmy w 12 krajach: Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Armenii, Kirgistanie, Ukrainie, Mołdawii, Gruzji, Azerbejdżanie, Uzbekistanie, Turkmenistanie i Tadżykistanie. Tym samym ASBIS wzmacnia swoją wiodącą pozycję na tych rynkach. Jest to pierwsza umowa podpisana z firmą TCL, została ona zawarta na okres jednego roku, z możliwością jej przedłużenia.

W ramach podpisanej umowy ASBIS będzie dystrybuował zarówno słuchawki przewodowe, jak i bezprzewodowe, w tym modele true-wireless oraz z redukcją szumów.

Firma TCL została założona blisko 40 lat temu i jest obecnie jednym z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie. TCL Electronics zajmuje obecnie 2. miejsce na świecie pod względem produkcji telewizorów. Grupa zatrudnia ponad 75 000 pracowników na całym świecie, posiada 28 laboratoriów badawczo-rozwojowych i 22 zakłady produkcyjne, w tym również w Polsce.

„ASBIS rozwija się obecnie w trzech kierunkach – jako dystrybutor IT, producent sprzętu i akcesoriów IT oraz jako twórca i dostawca zaawansowanych technologicznie rozwiązań IT, IoT oraz AI. Dystrybucja jest wciąż naszą główną gałęzią biznesową, którą rozwijamy łącznie z pozostałymi sektorami. Dlatego szukamy najlepszych rozwiązań w tej dziedzinie. Umowa z takim światowym gigantem jak TCL znacząco wzmocni naszą dominującą pozycję na 12 rynkach. Dzięki tej umowie nasze portfolio produktowe rozbudowało się o produkty kolejnej światowej marki, co da więcej możliwości zakupowych naszych klientom, przyczyniając się do dalszego rozwoju działalności ASBIS. Cieszę się też, że rozpoczynamy naszą współpracę z TCL od akcesoriów, które mają zwyczajowo wyższe marże niż komputery, czy laptopy, co potwierdza nasze dążenia do zwiększania marż” – powiedział Sergiej Kostewicz, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

 

Oferta TCL, którą będzie dystrybuował ASBIS w 12 krajach, znajduje się tu: https://www.tclusa.com/products/headphones     

 

Więcej informacji mediom udziela: Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl        

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia ponad 1 700 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.