ASBIS ROZSZERZA WSPÓŁPRACĘ Z DELL TECHNOLOGIES W REGIONIE EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

Wrzesień 09, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS ROZSZERZA WSPÓŁPRACĘ Z DELL TECHNOLOGIES W REGIONIE EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 9 września 2020 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, podpisał umowę dotyczącą dystrybucji projektu DELL EMC w Serbii, wzmacniając tym samym swoją pozycję dystrybutora wartości dodanej w rejonie Adriatyku.

ASBIS rozszerza współpracę z DELL Technologies w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i rozpoczyna dystrybucję projektu DELL EMC w Serbii. Do tej pory dystrybucja projektu DELL EMC była prowadzona w innych krajach regionu Adriatyku (Chorwacja, Bośnia), a także w Bułgarii, Rumunii, na Słowacji i Ukrainie.

Portfolio produktów obejmie serwery DELL EMC, pamięci masowe, rozwiązania sieciowe, a także rozwiązania dla klientów DELL, takie jak komercyjne notebooki, komputery stacjonarne, stacje robocze, terminale klienckie, monitory oraz oprogramowanie i urządzenia peryferyjne.

„ASBIS cały czas pracuje nad wzmocnieniem swojego portfolio produktów na obecnych rynkach. W Serbii jesteśmy już obecni i mamy silną pozycję, jednak widząc sukcesy sprzedaży projektu DELL EMC na rynkach w rejonie Adriatyku, zdecydowaliśmy się zaproponować te rozwiązania naszym klientom w Serbii. Uważam, że rozbudowanie naszej oferty w tym kraju o projekt DELL EMC znacznie wzmocniona naszą ofertę produktową. Jestem przekonany, że nie tylko umocni to naszą pozycję na tym rynku, ale też wzmocni pozycję ASBIS jako dystrybutora z wartością dodaną w rejonie Adriatyku” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Więcej informacji mediom udziela:

  Iwona Mojsiuszko
  8Sense Public Relations
  Tel. +48 502 344 992
  E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

   

  Najważniejsze informacje o ASBIS  

  ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

  ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

  Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

  ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

  Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

  Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.