ASBIS WSPIERA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA CYPRZE

Wrzesień 04, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS WSPIERA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA CYPRZE

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 4 sierpnia 2020 r

SPÓŁKA PRZEKAZAŁA 1000 LAPTOPÓW, KTÓRE BĘDĄ WYKORZYSTANE W EDUKACJI PRZEZ UCZNIÓW Z BIEDNIEJSZYCH RODZIN 

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, jako spółka odpowiedzialna społecznie oraz wspierająca lokalną społeczność, przekazał 1000 laptopów Stowarzyszeniu Nauczycieli Szkół Podstawowych na Cyprze (POED) i Zarządowi Szkół Publicznych w Limassol. Będą one wykorzystane do edukacji on-line oraz do podniesienia wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych w wieku 6-12 lat, którzy z przyczyn ekonomicznych nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego komputera.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 3 września 2020 r. w Limassol na Cyprze, przedstawiciele ASBIS oficjalnie przekazali laptopy obu organizacjom.   

Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że technologia jest coraz istotniejsza w naszym życiu. COVID-19 przyczynił się do przeniesienia wielu czynności do Internetu, a tym samym potrzeba posiadania odpowiednich narzędzi do nauki czy pracy stała się kluczowa. ASBIS od wielu lat angażuje się w akcje społeczne wspierając potrzebujących. Tym razem spółka rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Szkół Podstawowych na Cyprze (POED), przekazując za ich pośrednictwem laptopy dla najbiedniejszych uczniów, czyli narzędzia bez których nauka jest obecnie bardzo trudna, niejednokrotnie niemożliwa.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 3 września 2020 r., Siergiej Kostevitch, CEO oraz założyciel ASBIS wraz z Costasem Tziamalisem, Członkiem Rady Dyrektorów ASBIS, oficjalnie przekazali laptopy Stowarzyszeniu Nauczycieli Szkół Podstawowych na Cyprze (POED) i Zarządowi Szkół Publicznych w Limassol. Stowarzyszenie POED reprezentował Antonis Vrasidas, natomiast Zarząd Szkół Publicznych w Limassol reprezentował Ntinos Ellinas, Prezes tej instytucji.

„ASBIS jest spółką odpowiedzialną społecznie, która na miarę swoich możliwości angażuje się w akcje społeczne, mające na celu poprawę bytu najbardziej potrzebujących. Jako producent i dystrybutor sprzętu IT i nowoczesnych technologii, widzimy, jak bardzo istotny jest on obecnie w naszym życiu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdego ucznia i jego rodzinę stać na zakup i posiadanie komputera. Widząc wysiłki nauczycieli podczas pandemii, stwierdziliśmy, że nie wszystkie dzieci miały takie same możliwości odpowiedniego kształcenia. Mamy obecnie równy dostęp do edukacji, jednak różnice ekonomiczne oraz dostęp do narzędzi niezbędnych obecnie w edukacji, takich jak komputery, wciąż nie jest równy. Chcielibyśmy więc dać większą szansę na dobrą edukację również dzieciom z biedniejszych rodzi. Dlatego przekazujemy 1000 laptopów Stowarzyszeniu Nauczycieli Szkół Podstawowych na Cyprze (POED) i Zarządowi Szkół Publicznych w Limassol, którzy będą wiedzieli jak najbardziej efektywnie wykorzystać te narzędzia w edukacji młodych ludzi” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Z radością przyjmujemy dziś tę darowiznę od ASBIS. Takie wydarzenia dają nauczycielom siłę do jeszcze bardziej wytężonej pracy oraz do dalszego zapewniania wszystkim naszym uczniom najwyższego poziomu edukacji. W okresie lockdown’u mieliśmy poważne problemy z nauczaniem na odległość, a główną przeszkodą był brak narzędzi technologicznych w każdym domu. Dziękujemy ASBIS za ich hojną darowiznę i zachęcamy więcej organizacji do pójścia za ich przykładem” – powiedział Antonis Vrasidas, przedstawiciel Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Podstawowych na Cyprze (POED).

Więcej informacji mediom udziela:

  Iwona Mojsiuszko
  8Sense Public Relations
  Tel. +48 502 344 992
  E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

   

  Najważniejsze informacje o ASBIS  

  ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

  ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

  Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

  ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

  Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

  Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.