ASBIS wypłaci zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy z zysków za 2019 r., doceniając tym samym inwestorów spółki

Listopad 28, 2019

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS wypłaci zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy z zysków za 2019 r., doceniając tym samym inwestorów spółki

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 28 listopada 2019 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon, Perenio i Atlantech, poinformował, że w dniu 28 listopada 2019 r. Rada Dyrektorów Spółki podjęła uchwałę o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku Spółki za 2019 r. w wysokości 3.330.000,00 USD. Zaliczką objętych będzie 55.500.000 akcji Spółki, co oznacza wypłatę zaliczki na poczet dywidendy w wysokości 0,06 USD na akcję.

Dzień ustalenia prawa akcjonariuszy do zaliczki dywidendy został ustalony na 9 grudnia 2019 r., natomiast dzień wypłaty zaliczki na 19 grudnia 2019 r.   

„Tak jak już informowaliśmy wcześniej, jesteśmy zadowoleni z poziomów sprzedaży i zysków, które ASBIS generuje w tym roku. Jesteśmy Spółką, która regularnie wypłaca dywidendę swoim akcjonariuszom. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy wypłacić dywidendę zaliczkową, co świadczy o naszej chęci podzielenia się z akcjonariuszami ASBIS naszym sukcesem. Po zamknięciu całego 2019 roku zdecydujemy o ostatecznej wysokości dywidendy za ten rok” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl        

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów  oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia ponad 1 700 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.