ASBIS zadowolony z Lipca, pracuje nad marżami

Sierpień 21, 2019

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS zadowolony z Lipca, pracuje nad marżami

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 21 sierpnia 2019 r

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon, Perenio i Atlantech, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w lipcu 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 138 mln USD, wobec 158 mln USD w lipcu 2018 r. Przychody ASBIS są zgodne z oczekiwaniami firmy.

„W ASBIS rozpatrujemy nasze przychody w kilkuletniej perspektywie, obserwując trendy rynkowe i dostosowując się do zmieniających się warunków w naszej branży. Cieszy nas, że trend naszych przychodów jest od kilku lat rosnący, jesteśmy też zadowoleni z obecnie wypracowanego poziomu przychodów. Poprzedni rok był rekordowy w historii ASBIS, w którym nasze wyniki były pod wpływem kilku niepowtarzalnych czynników. Porównanie obecnego i ubiegłego roku jest nieuniknione, jednak nie w pełni pokazuje naszą obecną sytuację. Zgodnie z naszymi zapowiedziami obecnie koncentrujemy się na wypracowaniu większych marż, na co zgodnie z naszymi oczekiwaniami wpływ będzie miał m.in. rozwój portfolio produktowego naszych marek własnych oraz wzmocnienie kompetencji ASBIS w sektorach, które są perspektywiczne, czyli rozwiązaniach i usługach IT dla klienta korporacyjnego” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.
   

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl      

 

Najważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów  oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia około 1 500 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.