Grudzień najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży w ASBIS w 2018

Styczeń 22, 2019

KOMUNIKAT PRASOWY

Grudzień najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży w ASBIS w 2018

KOMUNIKAT PRASOWY - 22 stycznia 2019; Limassol, Cypr; Warszawa, Polska

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w grudniu 2018 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 204 mln USD, wobec 214 mln USD w grudniu 2017 r., co oznacza spadek ok. 5%. 

Grudzień był najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży w całym 2018 roku. 

„To był rekordowy rok pod względem przychodów dla ASBIS, grudzień był natomiast najlepszym miesiącem sprzedaży w całym roku. Pomimo tego, że nasze przychody w grudniu 2018 roku były nieznacznie niższe od wypracowanych w grudniu 2017 r., kiedy to zrealizowaliśmy dużą jednorazową transakcję sprzedaży kart graficznych, jesteśmy zadowoleni z wyniku całego roku, w którym notowaliśmy duże wzrosty, pomimo obserwowanego pogorszenia nastrojów na rynkach naszej działalności”powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc. 

„ASBIS to prężna organizacja prowadząca działalność na bardzo wymagających rynkach, które bardzo dobrze znamy. Był to wytężony rok pracy dla nas wszystkich, który pokazał, że potrafimy wygrać na konkurencyjnych rynkach świetną ofertą produktową oraz kompetentnym zespołem. Planujemy kontynuację naszej działalności opartej m.in. na elastycznym podejściu do oczekiwań klientów, co jest jednym z czynników naszej przewagi rynkowej”dodał Siarhei Kostevitch.
 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.plNajważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop". 

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona w roku 1990, jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, prowadząc sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów, produkuje i sprzedaje produkty pod markami własnymi: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 24 krajach, zatrudnia około 1 500 osób i zaopatruje 30 tysięcy klientów. 

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.