Prestigio wprowadza pierwsze w Europie powerbanki wykorzystujące grafen: szybsze ładowanie, dłuższa żywotność

Sierpień 07, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

Prestigio wprowadza pierwsze w Europie powerbanki wykorzystujące grafen: szybsze ładowanie, dłuższa żywotność

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 7 sierpnia 2020 r.

Prestigio, marka należąca do międzynarodowej Grupy ASBISc Enterprises Plc, wprowadza do swojej oferty powerbanki, które jako pierwsze w Europie wykorzystują grafen, jeden z najbardziej obiecujących materiałów w nowoczesnej elektronice.

Powerbanki z serii Graphene PD oferują szybkie, bezprzewodowe ładowanie i pozwalają na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Technologia grafenowa chroni je przed przegrzaniem i trzykrotnie wydłuża ich żywotność w porównaniu do tradycyjnych baterii. Oba modele z tej serii, Graphene PD 10.000 mAh i Graphene PD Pro 20.000 mAh, są wykonane z wysokiej jakości metalu i hartowanego szkła oraz wyposażone w stylowe etui z naturalnej skóry.

Powerbanki z serii Graphene PD będą dostępne w sprzedaży w Polsce już w IV kwartale tego roku.

Powerbanki Prestigio są wyjątkowe, ponieważ są oparte na grafenie, materiale o wyjątkowej przewodności cieplnej i ruchliwości elektronów, który jest bezpieczny dla środowiska. Oznacza to, że urządzenia są odporne na wysokie temperatury oraz ładują się kilka razy szybciej niż ich odpowiedniki. Mówiąc dokładniej, model Graphene PD o pojemności 10.000 mAh potrzebuje zaledwie 50 minut, aby przejść od 0% do 100% naładowania baterii (przy użyciu ładowarki o mocy 60 W), podczas gdy model Graphene PD Pro 20.000 mAh ładuje się w ciągu 100 minut.

Oba modele posiadają porty typu C i USB 3.0, co pozwala na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń - tabletów, smartfonów, słuchawek, głośników Bluetooth i innych. Graphene PD Pro 20.000 mAh może również ładować laptopa z technologią PD, a funkcja Pass-Through umożliwia powerbankowi ładowanie gadżetu nawet wtedy, gdy sam się ładuje. Oprócz niesamowitej szybkości ładowania, użytkownicy tej serii będą cieszyć się bezprzewodowym ładowaniem o mocy 10 W i uniwersalną kompatybilnością z dowolnymi urządzeniami w standardzie Qi (ładowanie indukcyjne).

Grafenowe powerbanki Prestigio posiadają również wielopoziomowy, bezpieczny system ładowania, który jest w pełni zgodny ze wszystkimi międzynarodowymi standardami.

Modele Graphene PD wykorzystują najlepsze materiały najwyższej jakości: metal i hartowane, polerowane szkło. Jest to dokładnie taki rodzaj produktu, który przyciąga użytkownika nie tylko specyfikacją techniczną, ale także eleganckim wyglądem. Ich przemyślana obudowa zawiera wyświetlacz z informacją o aktualnym poziomie naładowania i pozostałej żywotności baterii. Jako przyjemny bonus i dodatkową ochronę, urządzenia są dostarczane w stylowym etui ze skóry naturalnej.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl        

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com    

O Prestigio

Międzynarodowa marka Prestigio od ponad 15 lat oferuje szeroki wybór elektroniki dla domu, edukacji i biznesu. Produkty Prestigio: telewizory, tablety, laptopy, smartfony, telefony komórkowe, rejestratory DVR, nawigatory, multiboardy, wyświetlacze interaktywne, elektroniczne metki cenowe i technologie oparte na RFID są sprzedawane w 30 krajach.

W 2019 roku pod marką Prestigio na rynku pojawiły się takie produkty jak pierwsza na świecie klawiatura Click & Touch, stacja ładująca do urządzeń Apple bezprzewodowych 3 w 1 oraz inteligentne głośniki z asystentem głosowym.

Centra produkcyjne, projektowe i techniczne znajdują się w Europie, Chinach i na Białorusi. Prestigio prowadzi działalność w 15 krajach, w tym w WNP, Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Marka jest własnością ASBIS Enterprises Plc.

Strona internetowa marki:  www.prestigio.com.     

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.