RADA DYREKTORÓW ASBIS ZAREKOMENDOWAŁA WYPŁATĘ FINALNEJ DYWIDENDY ZA 2019 R.

Marzec 27, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

RADA DYREKTORÓW ASBIS ZAREKOMENDOWAŁA WYPŁATĘ FINALNEJ DYWIDENDY ZA 2019 R.

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 27 marca 2020 r.

ZAREKOMENDOWANA DYWIDENDA JEST NAJWYŻSZA W HISTORII SPÓŁKI

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, poinformował, że Rada Dyrektorów ASBISc Enterprises podjęła dziś decyzję o zarekomendowaniu zbliżającemu się Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę dywidendy w wysokości 0,075 USD na akcję. Oznacza to wypłatę kolejnych 4.162.500 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2019 rok.

19 grudnia 2019 r. Spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2019 r. w wysokości 0,06 USD na akcję, co dało kwotę 3.330.000 USD. W przypadku akceptacji dzisiejszej rekomendacji Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises przez ZWZA, całościowa dywidenda z zysku za 2019 r. może wynieść 0,135 USD na akcję, co oznaczało będzie całkowitą wypłatę w wysokości 7.492.500 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2019 r.

W 2019 roku ASBIS wypracował przychody na poziomie ponad 1,9 mld USD oraz zysk netto w wysokości 15,2 mln USD.

„ASBIS praktycznie każdego roku dzielił się zyskiem z akcjonariuszami. Uważamy, że jest to docenienie ich zaangażowania w Spółkę. Rok 2019 był bardzo zyskowny dla ASBIS, dlatego zarekomendowaliśmy wypłatę finalnej dywidendy w wysokości 0,075 USD na akcję, co łącznie z wypłaconą w grudniu ubiegłego roku zaliczką na poczet dywidendy wyniesie 0,135 USD na akcję. W przypadku zatwierdzenia tej rekomendacji, będzie to najwyższa dywidenda wypłacona przez ASBIS do tej pory” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

„Obecny rok zaczął się dla nas bardzo dobrze. Naszym atutem jest duża elastyczność w podejmowaniu szybkich działań, co niejednokrotnie sprawdzaliśmy trudnych sytuacjach. Ważne jest dla nas to, że działamy w bardzo perspektywicznym sektorze, ponieważ żyjemy obecnie w erze informacji, w której zapotrzebowanie na sprzęt i oprogramowanie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Codziennie bardzo wnikliwie obserwujemy jednak sytuację na światowych rynkach i będziemy komunikować się z rynkiem i naszymi akcjonariuszami, gdy tylko zauważymy jakiekolwiek zmiany”– dodał Siergiej Kostevitch.

 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl          

 

Najważniejsze informacje o ASBIS    

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów  oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia ponad 1 600 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.