ASBIS przebija w Grudniu 2019 r. O 36% przychody z Grudnia 2018 r. I notuje rekordowy miesiąc w swojej historii

Styczeń 22, 2020

ASBIS przebija w Grudniu 2019 r. O 36% przychody z Grudnia 2018 r. I notuje rekordowy miesiąc w swojej historii

KOMUNIKAT PRASOWY - 22 stycznia 2020 r. Limassol, Cypr; Warszawa, Polska

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon, Perenio i Atlantech, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w grudniu 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 274 mln USD, wobec 201 mln USD w grudniu 2018 r., co oznacza wzrost o około 36%. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników wypracowanych nie tylko w grudniu, ale też w całym 2019 roku. Wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki finansowe, pomimo widocznego spowolnienia na rynku IT. Dzięki wysiłkowi całego zespołu przebiliśmy o 36% przychody z grudnia 2018 roku, dzięki czemu odnotowaliśmy rekordowe miesięczne przychody w całej naszej 25-letniej historii. Jestem bardzo dumny z całego zespołu, który potrafił szybko dostosować się do rynku i wypracować tak fantastyczny wynik. Patrząc na nasze wyniki przychodów, jest dla nas jasne, że przekroczyły one już górne widełki ogłoszonej przez nas prognozy finansowej na 2019 rok” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

Najważniejsze informacje o ASBIS 

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop". 

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia ponad 1 700 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD. 

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz inwestor.asbis.com

 

 

 

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.