ASBIS DALEJ WZMACNIA OFERTĘ DLA BIZNESU

Pazdziernik 12, 2021

ASBIS, KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS DALEJ WZMACNIA OFERTĘ DLA BIZNESU

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 12 października 2021 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, podpisał umowę dystrybucyjną z jednym z liderów globalnego rynku oprogramowania do zarządzania usługami i operacjami IT, firmą Micro Focus Enterprise B.V. Jest to kolejny krok ASBIS w celu rozbudowania oferty dla klienta biznesowego i wejście w nową niszę produktów o bardzo dobrych perspektywach wzrostu. Odbiorcami tej oferty są klienci korporacyjni z bardzo rozbudowanym i dojrzałym działem IT, tacy jak firmy telekomunikacyjne czy banki.

Umowa została podpisana we wrześniu 2021 r. i będzie obowiązywała w następujących krajach: Armenia, Białoruś, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kazachstan. 

Micro Focus to jeden z największych na świecie dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw. Produkty objęte umową dystrybucyjną to rozwiązania programowe do zarządzania usługami IT i zarządzania operacjami IT (ITSM/ITOM) w skomplikowanej infrastrukturze IT, wykorzystujące w swoim działaniu m.in. machine learning. 

„ASBIS rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż rozbudowując ofertę o produkty, które doskonale wpisują się w obecne w potrzeby przedsiębiorstw. Umowa z Micro Focus Enterprise pozwoli zaoferować rozwiązanie o znaczeniu krytycznym do zarządzania biznesem i operacjami w przedsiębiorstwie. To pozwoli naszym klientom na zmniejszenie wydatków operacyjnych oraz przyśpieszy zwrot z inwestycji” –powiedział Costas Tziamalis, Członek Zarządu ASBISc Enterprises Plc

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

O ASBIS Enterprises Plc 
ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
         a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
         b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
         c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
         a.      Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
         b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
         c.      Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2020 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie prawie 2,4 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie:www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.