ASBIS kontynuuje dwucyfrowe wzrosty przychodów

Listopad 21, 2018

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS kontynuuje dwucyfrowe wzrosty przychodów

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w październiku 2018 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 170 mln USD, wobec 138 mln USD w październiku 2017 r., co oznacza wzrost o ok. 23%.

Limassol, Cypr; Warszawa, Polska;21 listopada 2018 r.- „Kolejny miesiąc dobiegł końca, w którym Grupa wykazała znaczące wzrosty przychodów, co sprawia, że zespół zarządzający jest bardzo zadowolony. ASBIS przez cały rok inwestował we właściwy model biznesowy, co wraz z odpowiednio dobranym portfolio produktowym sprawiło, że Grupa wypracowała duży wzrost. ASBIS to wyjątkowa organizacja, potrafiąca bardzo szybko adoptować się do warunków oraz, pomimo swojej wielkości, elastycznie reagować na potrzeby rynkowe. Dlatego w tym roku bardzo intensywnie pracowaliśmy nad umocnieniem naszej pozycji na rynkach naszej działalności. To przynosi obecnie oczekiwane rezultaty. Dzięki temu oraz dzięki realizacji skutecznej strategii wciąż rośniemy” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rad Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona w roku 1990, jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, prowadząc sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów, produkuje i sprzedaje produkty pod markami własnymi: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 24 krajach, zatrudnia około 1 500 osób i zaopatruje 30 tysięcy klientów.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

 

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.