ASBIS KONTYNUUJE MOCNE DWUCYFROWE WZROSTY PRZYCHODÓW W CZERWCU 2021

Lipiec 21, 2021

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS KONTYNUUJE MOCNE DWUCYFROWE WZROSTY PRZYCHODÓW W CZERWCU 2021

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 21 lipca 2021 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w czerwcu 2021 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 240 mln USD, wobec 168 mln USD w czerwcu 2020 r., co oznacza wzrost o około 43%. 

„Czerwiec to kolejny miesiąc wysokich dwucyfrowych wzrostów naszych przychodów. Mocny wzrost przychodów potwierdza dominującą pozycję Grupy i jej zdolność do kapitalizacji w każdych warunkach rynkowych oraz wykorzystania wszystkich nadarzających się okazji. Te wyniki są wyższe od naszych oczekiwań i jeśli wzrosty będą kontynuowane na tym poziomie, dokonamy korekty opublikowanej prognozy” –powiedział Serhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc. 

„Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym praktycznie wszystkie linie produktowe odnotowały bardzo wysokie wzrosty sprzedaży. Najlepiej sprzedającymi się produktami były procesory, dyski HDDs oraz smartphony. W czerwcu wprowadziliśmy na rynek nasz najnowszy produkt – Perenio Ionic Shield. Jest to urządzenie medycznego klasy I przeciw znanym koronawirusom, czyli jest odpowiedzią na obecne czasy. Zrealizowaliśmy już pierwsze zamówienia, dalsza komercjalizacja jest w trakcie” –dodał Serhei Kostevitch.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

O ASBIS Enterprises Plc 

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:

1.     Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:


a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.

2.     Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi

a.      Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
c.      Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).

3.     Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, blisko 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2020 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie prawie 2,4 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie: www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.