Maj lepszy od Kwietnia, ASBIS wprowadza unikalne technologie na rynek

Czerwiec 21, 2019

KOMUNIKAT PRASOWY

Maj lepszy od Kwietnia, ASBIS wprowadza unikalne technologie na rynek

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 21 czerwca 2019 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w maju 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 117 mln USD, wobec 161 mln USD w maju 2018 r. Przychody wypracowane w maju 2019 r. są wyższe od przychodów wypracowanych w kwietniu 2019 r. o 19% i są zgodne z oczekiwaniami firmy.


„Przychody w maju były wyższe od przychodów w kwietniu tego roku, i co najważniejsze, oba miesiące przebiegły zgodnie z naszymi oczekiwaniami, Obecnie koncentrujemy się na rozszerzeniu naszego portfolio produktowego, szczególnie portfolio produktów wchodzących w skład naszych marek własnych. Niedawno zakończyliśmy prace nad przygotowaniem pierwszej na świecie intuicyjnej klawiatury Prestigio Click&Touch, która łączy w sobie właściwości klasycznej klawiatury, touchpad’a i myszki komputerowej. Dzięki wbudowanym w klawisze czujnikom zapewnia automatyczne i płynne przejście między trybami pisania i sterowania kursorem, bez zmiany położenia dłoni. Produkt ten wejdzie do produkcji w lipcu tego roku, do sprzedaży trafi ona pod koniec sierpnia. Prestigio Click&Touch będzie w pierwszej kolejności sprzedawane w krajach WNP i krajach bałtyckich - Białorusi, Rosji, Litwie, Ukrainie, Kazachstanie, Estonii i Łotwie. Do Polski ma trafić w IV kwartale tego roku” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Nad projektem od trzech lat pracował zespół białoruskiego startupu – Clevetura, którego jestem udziałowcem. Od samego początku wierzyłem w siłę tego startupu i perspektywy intuicyjnej klawiatury, ponieważ jest to projekt interesujący i łatwy do skalowania. To urządzenie i technologia wykorzystana przy jego tworzeniu mają ogromny potencjał rynkowy – dodał Siarhei Kostevitch.
 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

Tel. +48 502 344 992

E-mail iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona w roku 1990, jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, prowadząc sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów, produkuje i sprzedaje produkty pod markami własnymi: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia około 1 470 osób i zaopatruje 30 tysięcy klientów.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.