ASBIS OTWORZYŁ 18. APPLE PREMIUM RESELLER STORE

Maj 19, 2021

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS OTWORZYŁ 18. APPLE PREMIUM RESELLER STORE

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 19 maja 2021 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, otworzył wczoraj w Kijowie drugi salon iOn, który jest jednocześnie 18. firmowym salonem Apple prowadzonym przez Grupę. iOn to jedyna na Ukrainie sieć sklepów Apple ze statusem Apple Premium Reseller (APR).

ASBIS jest obecnie oficjalnym dystrybutorem produktów Apple w 11 krajach byłego Związku Radzieckiego. Do końca 2021 roku ASBIS planuje otwarcie dwóch kolejnych salonów Apple. 

Nowy salon Apple ma 146 m2 powierzchni i jest zlokalizowany w centralnym atrium centrum handlowego Retroville w Kijowie. Znajdą się w nim wszystkie produkty i nowości, oficjalnie dostępne na Ukrainie. W salonie będzie też działało autoryzowane centrum serwisowe Apple. Otwarcie iOn spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Kijowa, którzy tłumnie odwiedzili salon.

Współpraca z Apple rozwija się bardzo dobrze. Jednym z aspektów naszej współpracy jest otwieranie salonów tej marki, które służą jako miejsca ekspozycji najnowszych rozwiązań tej firmy. Salony są zaprojektowane jako showroom’y, czyli miejsca bardziej prestiżowe niż sprzedażowe, dlatego każdy ze sklepów Apple to wyjątkowe przeżycie dla miłośników technologii. Salony te są zbudowane na prestiżu marki Apple, mocno wspierają więc naszą sprzedaż tych produktów, których jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na 11 rynkach” – powiedział Sergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc

Bardzo cieszy nas otwarcie drugiego salonu iOn w Kijowie. Tym razem znajdzie się tu również centrum serwisowe, dzięki czemu możemy na miejscu rozwiązać wszelkie problemy sprzętowe. W ciągu ostatniego roku ponad 15 tysięcy klientów odwiedziło nasz pierwszy salon w centrum handlowym Lavina w Kijowie, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu nowymi produktami marki Apple. Widzimy też, że rośnie grupa osób czekających na premiery produktów, które będą dostępne w naszym nowo otwartym salonie” – powiedział Nikolay Trotsenko, Dyrektor Generalny iOn Apple Premium Reseller na Ukrainie.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 28 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2020 roku Grupa zanotowała rekordową sprzedaż, która wyniosła blisko 2,4 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS). 

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com    

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.