ASBIS OTWORZYŁ SWÓJ 21. SALON APPLE

ASBIS OTWORZYŁ SWÓJ 21. SALON APPLE

KOMUNIKAT PRASOWY. Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 4 sierpnia 2022 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, otworzył w Batumi w Gruzji iSpace – pierwszy w zachodniej Gruzji oraz największy i najnowocześniejszy w tym kraju salon Apple ze statusem Apple Premium Reseller. Jest to też już 4. Salon Apple prowadzony przez ASBIS w Gruzji.ASBIS jest oficjalnym dystrybutorem produktów Apple w 11 krajach zrzeszonych w ramach Wspólnoty Niepodległych Państw oraz prowadzi na terenie swojej działalności w sumie 21 salonów Apple. 

Nowy salon iSpace jest zlokalizowany w największym i najbardziej popularnym centrum handlowym Metro City w Batumi, mieście, które liczy około 160 tys. mieszkańców. Ma on blisko 120 m2 powierzchni i jest zaprojektowany jako showroom marki Apple. iSpace to sieć sklepów technologicznych Apple z prestiżowym statusem Apple Premium Reseller, która obecna jest również w Armenii, Kazachstanie, Azerbejdżanie, Ukrainie i na Białorusi. Salon iSpace w centrum handlowym Metro City będzie czwartym w Gruzji, trzy pozostałe znajdują się w stolicy kraju Tbilisi. 

W nowym iSpace w Batumi znajdą się wszystkie produkty i nowości firmy Apple, oficjalnie dostępne w Gruzji. W salonie będzie też działało autoryzowane centrum serwisowe Apple. Otwarcie iSpace spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Batumi, którzy tłumnie odwiedzili salon podczas otwarcia. 

Prowadzenie salonów Apple jest jednym z kluczowych aspektów naszej współpracy ze światowym liderem technologicznym naszych czasów. Są to miejsca bardziej prestiżowe niż sprzedażowe, dlatego każdy ze sklepów Apple to wyjątkowe przeżycie dla miłośników technologii, szczególnie tych, którzy są miłośnikami produktów z „jabłuszkiem”. Nasza współpraca z Apple rozwija się pomyślnie na przestrzeni lat i czekamy na jej dalszy rozwój. Z pewnością w tym roku otworzymy jeszcze kilka nowych salonów na naszych rynkach, umożliwiając tym samym większy dostęp do tej technologii. Obecnie jesteśmy partnerem Apple na 11 różnych perspektywicznych rynkach. Potwierdzamy, że wraz z Apple przestrzegamy wszystkich sankcji wobec krajów objętych embargiem.– powiedział Costas Tziamalis, Wiceprezes Grupy ASBIS.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl 

O ASBIS Enterprises Plc 
ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
         a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
         b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
         c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
         a.     Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
         b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
         c.     Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
         d.     Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2021 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie blisko 3,1 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie:www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.