ASBIS podwyższa  prognozę finansową na 2018 r.

Pazdziernik 31, 2018

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS podwyższa prognozę finansową na 2018 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, podwyższył opublikowaną w marcu tego roku prognozę finansową na 2018 rok.

Zgodnie z nową prognozą, przychody ze sprzedaży Grupy będą kształtowały się pomiędzy 2,1 mld USD a 2,2 mld USD, natomiast zysk netto po opodatkowaniu będzie na poziomie pomiędzy 11,5 mln USD a 13,0 mln USD.

Niższe widełki skorygowanej prognozy są o ok. 11% wyższe w odniesieniu do przychodów i o ok. 15% wyższe w odniesieniu do zysku netto w porównaniu do górnej granicy pierwotnej prognozy. Podwyższenie prognozy wynika z wyższego niż Grupa zakładała na początku roku wzrostu biznesu, co przekłada się na wyższe przychody i odpowiednio wyższe zyski.

Opublikowana 29 marca tego roku prognoza na 2018 r. zakładała, że przychody ze sprzedaży Grupy w 2018 r. będą się kształtowały pomiędzy 1,8 mld USD a 1,9 mld USD, natomiast zysk netto po opodatkowaniu będzie na poziomie pomiędzy 9 mln USD a 10 mln USD.

Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 31 października 2018 r. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie wypracowaliśmy w ciągu trzech kwartałów 2018 roku. Skupiliśmy się w tym czasie na dynamicznym poszerzaniu naszej obecności na rynkach, na których jesteśmy już obecni. Dzięki temu jesteśmy przygotowani na najbardziej intensywny w naszej branży IV kwartał. Wyniki, których spodziewamy się w ostatnim kwartale roku pozwalają nam na podniesienie prognozy finansowej” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Istotne założenia prognozowanych wyników:

  • sytuacja na głównych rynkach działalności Grupy, tj. w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi oraz na Słowacji, nie będzie gorsza niż w II półroczu 2017 roku;
  • nie nastąpi znacząca deprecjacja walut w Rosji, na Białorusi i na Ukrainie, która mogłaby negatywnie wpływać na popyt na tych rynkach;
  • nie nastąpią istotne zakłócenia w ogólnym otoczeniu gospodarczym na pozostałych rynkach, na których działa Spółka;
  • konkurencja we wszystkich głównych segmentach pozostanie podobna jak w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku, nie będzie istotnych nowych uczestników rynku;
  • grupa nadal będzie działała w oparciu o korzystne warunki handlowe, które posiada u swoich kluczowych dostawców.

 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona w roku 1990, jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, prowadząc sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów, produkuje i sprzedaje produkty pod markami własnymi: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 24 krajach, zatrudnia około 1 300 osób i zaopatruje 30 tysięcy klientów.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.