ASBIS podwyższa prognozę zysku netto na 2019 r. o 40% względem wyższej granicy pierwotnej prognozy

Listopad 18, 2019

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS podwyższa prognozę zysku netto na 2019 r. o 40% względem wyższej granicy pierwotnej prognozy

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 18 listopada 2019 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, podwyższył opublikowaną w marcu tego roku prognozę zysku netto na 2019 rok. Zgodnie z nową prognozą zysk netto po opodatkowaniu będzie kształtował się pomiędzy 13,0 mln USD a 14,0 mln USD, co oznacza, że może być wyższy o 40% od pierwotnie zakładanego. Przychody ze sprzedaży pozostają na poziomie pierwotnej prognozy, czyli pomiędzy 1,7 miliarda USD a 1,9 miliarda USD.
 

27 marca 2019 r. Grupa opublikowała prognozę finansową na 2019 rok. Zakładała ona wypracowanie przychodów na poziomie pomiędzy 1,7 miliarda USD a 1,9 miliarda USD oraz zysku netto po opodatkowaniu pomiędzy 8,5 milionów USD a 10 milionów USD.

Zapowiedzieliśmy koncentrację w tym roku na zyskowności i konsekwentnie realizujemy nasz cel. Podwyższenie prognozy zysku netto na 2019 r. jest wynikiem nieustannych starań zespołu zarządzającego o zwiększenie marż zysku brutto. Nasza sprzedaż produktów i rozwiązań o wyższej marży zarówno w dystrybucji z wartością dodaną (VAD), jak i produktów konsumenckich ma znaczący wpływ na nasze wyniki. Na naszą wyższą rentowność wpłynęły również niższe od zakładanych koszty finansowe i operacyjne. Świadczy to o zdolności firmy do generowania większych zysków dla akcjonariuszy. Ten rok jest dla nas bardzo dobry i jesteśmy dobrze przygotowani do kontynuacji pozytywnego trendu w naszych wynikach. Pozostajemy bardzo pewni i silni w oczekiwaniu na nadchodzące miesiące” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.  

Istotne założenia prognozowanych wyników:

  • sytuacja na głównych rynkach działalności Grupy, tj. w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi oraz na Słowacji, nie będzie gorsza niż w 2018 roku;
  • nie nastąpi znacząca deprecjacja walut w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i na Ukrainie, która mogłaby negatywnie wpływać na popyt na tych rynkach;
  • nie nastąpią istotne zakłócenia w ogólnym otoczeniu gospodarczym na pozostałych rynkach, na których działa Spółka;
  • konkurencja we wszystkich głównych segmentach pozostanie podobna jak w 2018 roku, nie będzie istotnych nowych uczestników rynku;
  • Grupa nadal będzie działała w oparciu o korzystne warunki handlowe, które posiada u swoich kluczowych dostawców.
  • segment smartfonów nie ulegnie pogorszeniu o więcej niż 10% na rynkach, na których Grupa działa.

 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl    

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów  oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia ponad 1 700 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.