ASBIS PRZYGOTOWUJE SIĘ DO KOREKTY ROCZNEJ PROGNOZY PO MOCNYM WZROŚCIE PRZYCHODÓW W LIPCU 2021

Sierpień 23, 2021

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS PRZYGOTOWUJE SIĘ DO KOREKTY ROCZNEJ PROGNOZY PO MOCNYM WZROŚCIE PRZYCHODÓW W LIPCU 2021

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 23 sierpnia 2021 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w lipcu 2021 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 230 mln USD, wobec 182 mln USD w lipcu 2020 r., co oznacza wzrost o około 26%. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przychodów wypracowanych w lipcu tego roku. Udało nam się wypracować solidny wzrost, pomimo wysokiej bazy zeszłorocznej. Kolejne miesiące są bardzo ważne i zapowiadają się dobrze, zarówno pod względem przychodów, jak i zysków. Zgodnie z obietnicami przygotowujemy korektę prognozy naszych wyników finansowych, którą opublikujemy w ciągu kilku najbliższych dni” –powiedział Serhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc. 

„Lipiec był kolejnym miesiącem, w którym praktycznie wszystkie linie produktowe odnotowały wysokie wzrosty sprzedaży. Najlepiej sprzedającymi się produktami były procesory, dyski HDDs oraz smartphony. W drugiej połowie września lub w październiku spodziewana jest premiera nowego modelu iPhone’a. Oczekiwania rynkowe pokazują, że po raz kolejny może zwiększyć to popyt na smartfony” –dodał Serhei Kostevitch.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

O ASBIS Enterprises Plc 

ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:

1.     Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:


a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.

2.     Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi

a.      Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
c.      Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).

3.     Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2020 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie prawie 2,4 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie: www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.