ASBIS I RAKUTEN TV ROZPOCZYNAJĄ KAMPANIE PROMOCYJNE W SIECIACH HANDLU DETALICZNEGO W POLSCE

Pazdziernik 01, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS I RAKUTEN TV ROZPOCZYNAJĄ KAMPANIE PROMOCYJNE W SIECIACH HANDLU DETALICZNEGO W POLSCE

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rozwijających się rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, podpisał umowę promocyjną z Rakuten TV, zostając Dystrybutorem promującym Rakuten TV na wybranych rynkach.

Rakuten TV i ASBIS nawiązały współpracę w celu promocji produktów Rakuten TV we wiodących sieciach handlowych w Polsce, takich jak: RTV Euro AGD, Media Expert, MediaMarkt.

Zgodnie zasadami promocji Rakuten TV w handlu detalicznym w Polsce, wszystkie urządzenia konsumenckie i AGD kwalifikują się do otrzymania specjalnych kodów Rakuten TV na wypożyczenie 2, 5 lub 10 filmów w okresie aktywacji, który obejmuje 1 rok kalendarzowy.

Rakuten TV słynie z możliwości najszybszego dostarczania pierwotnie wydanych filmów z globalnych studiów filmowych w jakości Full HD i Ultra HD, z dubbingiem w języku polskim, co pozwala miłośnikom kina być na bieżąco z trendami światowego kina i rozrywkami online.

Siarhei Kostevitch, CEO i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc, powiedział: „ASBIS od wielu lat rozwija sektor elektronicznej dystrybucji oprogramowania. Nasza umowa z Rakuten TV w Polsce to kolejny krok na drodze do umocnienia pozycji ASBIS w tym sektorze. Usługi VoD, podobnie jak inne usługi płatnego dostępu do treści online, rozwijają się obecnie bardzo dynamicznie na całym świecie. O ich znaczeniu przekonaliśmy się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy większość naszego życia przeniosła się do internetu. Zdecydowanie chcemy być częścią tego rozwijającego się rynku cyfrowej dystrybucji oprogramowania ”.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl  

 

Najważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Najważniejsze informacje o Rakuten TV  

Rakuten TV to pierwsza platforma wideo na żądanie w Europie łącząca usługi TVOD (Transactional Video on Demand), AVOD (Advertising video-on-demand) i SVOD (Subscription video-on-demand), zapewniając użytkownikom wszechstronne treści z całego świata dostępne za jednym kliknięciem.

Podczas gdy usługa TVOD Rakuten TV zapewnia prawdziwie kinowe wrażenia dzięki najnowszym produkcjom filmowym, usługa AVOD oferuje szeroki wybór kanałów tematycznych za darmo, w tym filmy, Euronews, Kids TV, Viki, Documentaries i Rakuten Stories - kanał zawierający oryginalne i ekskluzywne treści wyprodukowane przez Rakuten TV. W ramach subskrypcji platforma udostępnia międzynarodową usługę SVOD, Starzplay, jako dostawcę treści premium w postaci filmów i seriali telewizyjnych.

Rakuten TV jest dostępny w 42 krajach europejskich i stanowi część Rakuten, Inc., jednej z wiodących na świecie firm świadczących usługi internetowe, oferującej szeroki wachlarz usług dla konsumentów i firm, ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce, fintech i treści cyfrowych.

Rakuten, z siedzibą w Japonii, jest również znany ze współpracy z FC Barcelona, NBA, Golden State Warriors, Davis Cup i Spartan Race.

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.