ASBIS ROZWIJA OFERTĘ VAD BUSINESS – SERWERY SPÓŁKI W KATALOGU MICROSOFT AZURE

Kwiecień 20, 2021

KOMUNIKAT PRASOWY

ASBIS ROZWIJA OFERTĘ VAD BUSINESS – SERWERY SPÓŁKI W KATALOGU MICROSOFT AZURE

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 20 kwietnia 2021 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, zakończył proces certyfikacji swoich serwerów przeznaczonych do współpracy z platformą Microsoft AZURE, oferującą szereg usług w chmurze. Tym samym ASBIS znalazł się w gronie blisko 30 oficjalnych partnerów Microsoft AZURE na świecie. Jest to potwierdzeniem dalszego rozwoju ASBIS jako dystrybutora z wartością dodaną.   

W oficjalnym katalogu platformy chmurowej Microsoft Azure znajduje się obecnie 5 serwerów ASBIS zbudowanych w oparciu o podzespoły Intel. Wszystkie spełniają wymagania Microsoft, co jest potwierdzeniem ich niezawodności i wysokiej wydajności, a także kompatybilności z najbardziej aktualnymi produktami i usługami Microsoft. 

Serwery ASBIS umożliwią klientom przeniesienie centrów danych do chmury, dzięki czemu pracownicy będą mogli mieć bezpieczny i efektywny zdalny dostęp do danych umieszczonych w środowisku, stworzonym specjalnie dla danej firmy. Tym samym nakłady inwestycyjne w przyszłości na modernizację własnych centrów danych zostaną zminimalizowane, a praca będzie odbywała się płynnie, w nowoczesnym i bezpiecznym środowisku.  

ASBIS bardzo dynamicznie rozwija swoje usługi dystrybutora z wartością dodaną. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów ciągle poszerzamy bazę produktów, które pomagają im przejść cyfrową transformację. Szczególnie jest to istotne teraz, kiedy dostęp do bezpiecznego i szybkiego środowiska, w którym mogą pracować zespoły pracowników również zdalnie, jest bardzo ważny. Nasze serwery są tego przykładem. Przeszły one system certyfikacji Microsoft, co oznacza, że są one kompatybilne z najnowszymi usługami i produktami Microsoft” –powiedział Marek Horyl, Product Marketing Director w ASBISc Enterprises Plc. 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 28 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2020 roku Grupa zanotowała rekordową sprzedaż, która wyniosła blisko 2,4 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS). 

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com    

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.