ASBIS I SEAGATE ŚWIĘTUJĄ 30. ROCZNICĘ WSPÓŁPRACY

ASBIS I SEAGATE ŚWIĘTUJĄ 30. ROCZNICĘ WSPÓŁPRACY

KOMUNIKAT PRASOWY. Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 7 czerwca 2022 r.

W czerwcu 2022 r. przypada 30. rocznica partnerstwa w zakresie dystrybucji IT między wiodącym na rynkach EMEA dystrybutorem z wartością dodaną ASBIS a firmą Seagate, wiodącym producentem rozwiązań pamięci masowych. Seagate był pierwszym globalnym dostawcą IT, z którym ASBIS w 1992 roku podpisał umowę dystrybucyjną. 

W ciągu tych 30-tu lat ASBIS utrzymał pozycję wiodącego dystrybutora firmy Seagate w regionie EMEA wypracowując bardzo dobre wyniki dla swojego partnera. Partnerstwo ewoluowało od dystrybucji dysków HDD, SDD i dysków zewnętrznych do bardziej złożonych i profesjonalnych rozwiązań. 

W październiku 2020 r. współpraca została rozszerzona. ASBIS rozpoczął dystrybucję systemów pamięci masowej Seagate w regionie EMEA, stając się pierwszą firmą, która wprowadziła na rynki w tym regionie systemy pamięci masowej klasy korporacyjnej bezpośrednio od firmy Seagate. Świetne wyniki z tego kierunku współpracy zostały wyróżnione nagrodą „Partner systemowy roku 2021”, którą firma Seagate przyznała ASBIS. 

„ASBIS i Seagate odbywają wspólnie długą podróż, podczas której dokonali bardzo dużo. Obie firmy mają zarówno co wspominać i świętować, ale też z uwagi na kolejne nowe projekty, mają czego oczekiwać w przyszłości. To przykład wspaniałego partnerstwa strategicznego, które z czasem tylko się umacnia i buduje obie strony. Mamy nadzieję, że nasz wzajemny szacunek, stała lojalność i niezrównane doświadczenie doprowadzą do wielu innych takich rocznic” powiedział Marek Horyl, Dyrektor Marketingu Produktu w ASBIS Enterprises.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl 

O ASBIS Enterprises Plc 
ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
         a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
         b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
         c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
         a.     Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
         b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
         c.     Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
         d.     Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2021 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie blisko 3,1 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie:www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.