ASBIS ZWIĘKSZA PRZYCHODY NA INNYCH RYNKACH, GRUPA WYPRACOWAŁA BARDZO MOCNE PRZYCHODY W CZERWCU 2022

ASBIS ZWIĘKSZA PRZYCHODY NA INNYCH RYNKACH, GRUPA WYPRACOWAŁA BARDZO MOCNE PRZYCHODY W CZERWCU 2022

KOMUNIKAT PRASOWY. Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 21 lipca 2022 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w czerwcu 2022 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 207 mln USD, wobec 240 mln USD w czerwcu 2021 r.

„Z sukcesem zastępujemy utracone przychody z krajów objętych wojną w Ukrainie sprzedażą na innych rynkach. Widać to też w naszych wynikach sprzedaży w czerwcu, z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Inwestujemy i rozwijamy się dynamicznie w takich krajach jak np. Kazachstan, którego sprzedaż w czerwcu 2022 r. względem analogicznego miesiąca poprzedniego roku znacząco wzrosła. Bardzo dobrze radzi sobie też ASBIS na Bliskim Wschodzie – przychody wypracowane przez Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie znacząco przekroczyły nasze oczekiwania. Sprzedaż w Ukrainie też rośnie z miesiąca na miesiąc, jednak wciąż widzimy tu dużą przestrzeń do wzrostów. Jesteśmy obecni w tym kraju od początku powstania ASBIS, mocno wspieramy naród ukraiński w walce o niepodległość. Do tej pory przeznaczyliśmy już 2 mln euro, zaopatrując w najpotrzebniejsze produkty, w tym w 20 w pełni wyposażonych karetek, najbardziej potrzebujące regiony i szpitale. Jesteśmy tu też, żeby pomóc w odbudowie Ukrainy, ponieważ sprzęt IT oraz mobilne technologie komunikacyjne są obecnie najbardziej potrzebnymi produktami i rozwiązaniami”powiedział Costas Tziamalis, wiceprezes Grupy ASBIS. 

„Obecnie najlepiej sprzedają smartfony, procesory oraz laptopy, a najbardziej poszukiwane są produkty takich firm jak Apple, Logitech, Intel oraz innych międzynarodowych brandów. Oferta produktowa ASBIS jest bardzo bogata, dlatego niejednokrotnie jesteśmy partnerem jedynego wyboru, co dodatkowo wzmacnia naszą pozycję rynkową i wspiera nasze działania zmierzające do zwiększenia nie tylko przychodów, ale przede wszystkim zysków”–dodał Costas Tziamalis.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl 

O ASBIS Enterprises Plc 
ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
         a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
         b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
         c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
         a.     Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
         b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
         c.     Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
         d.     Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2021 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie blisko 3,1 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie:www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.