BLISKO 50-PROC. WZROST PRZYCHODÓW ASBISU LISTOPADZIE

Grudzień 21, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

BLISKO 50-PROC. WZROST PRZYCHODÓW ASBISU LISTOPADZIE

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 21 grudnia 2020 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w listopadzie 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 302 mln USD, wobec 202 mln USD w listopadzie 2019 r., co oznacza wzrost o około 49%.

„Listopad tego roku był pierwszym miesiącem w historii ASBIS, w którym przychody spółki przekroczyły próg 300 mln USD, Zarząd jest niezwykle zadowolony z tego wyniku. Cała końcówka tego roku wygląda bardzo dobrze. ASBIS spełnił oczekiwania rynku i dostarczył to, co zostało obiecane. Mogę śmiało powiedzieć, że nasza podniesiona prognoza na 2020 rok jest dość ostrożna” –powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

„Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu naszych przychodów w listopadzie były smartfony oraz akcesoria, takie jak AirPods, które zanotowały wzrost ponad 100-procenowy w porównaniu do listopada 2019 r. Oprócz tego w grupie najlepiej sprzedających się produktów były procesory i inne akcesoria. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami jednym z czynników sukcesu naszej sprzedaży jest obecnie najnowszy model iPhone’a, który został bardzo dobrze przyjęty na rynkach, na których jesteśmy jego głównym dystrybutorem” dodał Siergiej Kostevitch.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com   

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.