COSTAS TZIAMALIS ZOSTAŁ MIANOWANY WICEPREZESEM GRUPY ASBIS

COSTAS TZIAMALIS ZOSTAŁ MIANOWANY WICEPREZESEM GRUPY ASBIS

KOMUNIKAT PRASOWY. Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 18 lutego 2022 r.

Pan Costas Tziamalis otrzymał nominację na nowo utworzone stanowisko Wiceprezesa Grupy ASBIS, wiodącego dystrybutora z wartością dodaną, dewelopera i dostawcę produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Na nowo objętym stanowisku będzie odpowiadał, wraz z pozostałymi członkami Rady Dyrektorów, za dalsze tworzenie i nadzorowanie strategii działań międzynarodowych Grupy. Będzie też nadal kierował departamentami relacji inwestorskich i zarządzania ryzykiem oraz będzie brał aktywny udział w projektach inwestycyjnych Grupy, a także w edukacji i rozwoju zawodowym pracowników. W strukturze Grupy stanowisko to podlega bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu i Prezesowi Zarządu Grupy ASBIS Siergiejowi Kostevitch’owi. 

Costas Tziamalis ma wykształcenie wyższe z zakresu finansów i jest związany z Grupą ASBIS od 20 lat. Karierę zawodową rozpoczął w bankowości prywatnej BNP Paribas na Cyprze, a następnie dołączył do Domu Maklerskiego Proteas Asset Management. W ramach firmy ASBIS przeszedł on ścieżkę rozwoju od Kierownika Projektów Finansowych, Korporacyjnego Kontrolera Kredytowego i Kierownika ds. Relacji Inwestorskich do Dyrektora ds. Ryzyka i Relacji Inwestorskich. Aktywnie uczestniczył w rozwoju organizacji i wzmacnianiu jej pozycji na wszystkich rynkach. 

„Costas jest jednym z czołowych menedżerów tworzących sukces ASBIS. Do tej pory nie tylko sprawnie nadzorował nasze działania w zakresie relacji inwestorskich i zarządzania ryzykiem Grupy, ale także aktywnie wspierał rozwój całej organizacji. Był obecny, gdy Grupa stanęła w obliczu wielu kryzysów i pomógł jej wyjść z nich silniejszą. Costas udowodnił również, że ma bardzo dobre wyczucie biznesowe i potrafi zauważyć i zrealizować potencjał prowadzonych projektów oraz talent do motywowania ludzi i wydobywania z nich tego, co najlepsze. Od wielu lat jest aktywnie zaangażowany w tworzenie i realizację naszej strategii. Jestem przekonany, że razem wyniesiemy ASBIS na jeszcze wyższy poziom” powiedział Costas Tziamalis, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i Ryzyka ASBISc Enterprises Plc. 

„Spędziłem w ASBIS już 20 lat, dlatego jest on dla mnie jak rodzina, o którą trzeba dbać i budować jej siłę. Przez te wszystkie lata ASBIS zawsze stawiał wysokie wymagania, ale też efekty, które osiągaliśmy dawały nam wszystkim wile satysfakcji. ASBIS to wielokulturowa organizacja, która dzięki dobremu zarządzaniu i znakomitym pracownikom jest liderem na wielu rynkach, na których działamy. Jestem zaszczycony tą nominacją, która motywuje mnie do jeszcze większych wysiłków na rzecz dalszego rozwoju ASBIS i pragnę zapewnić wszystkich, którzy we mnie wierzyli, że dołożę wszelkich starań, aby ASBIS był znacznie większą i bardziej dochodową organizacją. Wierzę, że naszym najważniejszym zadaniem w tej chwili będzie zadbanie o to, abyśmy nie tylko czerpali korzyści z sukcesu i fundamentów z poprzednich lat, ale także rozwijali firmę poprzez nowe wyzwania, które obecnie przed nami stoją” –powiedział Costas Tziamalis.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

O ASBIS Enterprises Plc 
ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
         a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
         b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
         c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
         a.     Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
         b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
         c.     Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
         d.     Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2020 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie prawie 2,4 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie:www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.