Grupa ASBIS przejmuje spółkę AVECTIS  i wzmacnia kompetencje

Lipiec 15, 2019

KOMUNIKAT PRASOWY

Grupa ASBIS przejmuje spółkę AVECTIS i wzmacnia kompetencje

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 15 lipca 2019 r.

Atlantech Ltd, Spółka zależna ASBISc Enterprises Plc, wiodącego dystrybutora produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producenta marek własnych Prestigio, Canyon, Perenio oraz Atlantech, przejęła za blisko 574 tys. USD białoruską spółkę AVECTIS ALC.

AVECTIS ALC jest wiodącym na rynku białoruskim developerem i integratorem systemów w dziedzinie automatyzacji sterowania, bezpieczeństwa oraz profesjonalnych usług wsparcia dla obiektów technologicznych i infrastrukturalnych.

Przejęcie AVECTIS ALC jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Grupy ASBIS, tj. silnej obecności w najbardziej obiecującym segmencie IT - rozwiązaniach i usługach IT dla klienta korporacyjnego.

AVECTIS ALC ma wiodącą, stabilną pozycję na rynku białoruskim, na którym działa od 25 lat. Partnerami technologicznymi spółki są największe globalne firmy IT. Stałymi klientami firmy są przedsiębiorstwa działające w sektorach: petrochemicznym, gazowym, energetycznym, budowlanym, inżynierii mechanicznej, ale również instytucje bankowe, oświatowe, medyczne oraz agencje i organizacje rządowe i duże przedsiębiorstwa prywatne.

„Zgodnie z naszymi obietnicami wzmocnienia ASBIS, realizujemy przejęcie, które jest zgodne z naszą strategią zmierzającą do rozbudowy i umacniania kompetencji w segmentach, które są bardzo perspektywiczne. AVECTIS wnosi do naszej struktury bardzo zaawansowane kompetencje inżynieryjne oraz olbrzymie doświadczenie i portfel ciekawych klientów. Jestem przekonany, że usługi ASBIS znacznie się rozszerzą, dzięki nowo przejętej Spółce” – powiedział Sergiej Kostewicz, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc oraz założyciel ASBIS Enterprises.

AVECTIS ALC to jedna z wiodących spółek w swoim segmencie na rynku białoruskim. Ma ona olbrzymie doświadczenie w integracji i automatyzacji systemów zarządzania oraz ciekawe portfolio klientów. Jako osoba odpowiedzialna w ASBIS za rozwój segmentu biznesowego, jestem przekonany, że zarówno obecne zasoby specjalistów, jak i doświadczenie tej firmy będą ogromnym wsparciem dla naszej Grupy. ATLANTECH zyska dużą wiedzę i będzie w stanie szybciej realizować swoją strategię” – powiedział Vladimir Karatay, CCO Solution Business w ASBISc Enterprises Plc.

 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl      

 

Najważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów, produkuje i sprzedaje produkty pod markami własnymi: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia około 1 470 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

 

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.