INTELIGENTNA KLAWIATURA PRESTIGIO CLICK&TOUCH 2 OTRZYMAŁA PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ RED DOT 2021

Kwiecień 30, 2021

INTELIGENTNA KLAWIATURA PRESTIGIO CLICK&TOUCH 2 OTRZYMAŁA PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ RED DOT 2021

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, wprowadził na rynek nową generację inteligentnych klawiatur, Prestigio Click&Touch 2, która zdobyła międzynarodowe uznanie otrzymując prestiżową nagrodę designerską Red Dot Award 2021: Product Design w kategorii Komputer i IT

Technologia TouchOnKeys™, na której oparta jest rodzina klawiatur Prestigio jest uważana za przełomową i powinna odgrywać znaczącą rolę przy projektowaniu oraz produkcji innowacyjnych produktów przyszłości.

Prestigio Click&Touch 2 to już druga generacja inteligentnych klawiatur, która powstała w oparciu o technologię TouchOnKeys™. Produkt ten to unikalna intuicyjna klawiatura oparta na opracowanej i opatentowanej przez spółkę Clevetura technologii TouchOnKeys™. Technologia ta łączy funkcje klawiatury, touchpada i myszki, umożliwiając automatyczne i płynne przejście z trybu wprowadzania tekstu do trybu sterowania kursorem. System klawiatury jest wyposażony w funkcję „inteligentnego wyboru” i może „zrozumieć” tryb, w którym pracuje użytkownik końcowy, automatycznie przełączając się na klawiaturę lub funkcję touchpada. Klawiaturę ją podłączyć do dowolnego urządzenia, zarówno tabletu, smartfona, komputera PC, smart TV, konsoli do gier czy interaktywnego panelu.

Informacje zwrotne i sugestie użytkowników klawiatur pierwszej generacji zostały uwzględnione podczas projektowania klawiatury Prestigio Click&Touch 2. Umożliwiło to opracowanie nowego pod względem koncepcyjnym urządzenia, skupiającego się na produktywnej współpracy z komputerami, tabletami i urządzeniami wielofunkcyjnymi. Jednym z nowych rozwiązań są fizyczne przyciski, dzięki którym wybieranie i przeciąganie niezbędnych elementów jest o wiele łatwiejsze. Nowy produkt ma również bardziej pojemną baterię, co zapewnia możliwość nieprzerwanej pracy przez cały dzień. Reakcja na dotyk stała się bardziej precyzyjna, a zaktualizowana aplikacja ma więcej ustawień. Każdy użytkownik może teraz dostosować pozycję obszaru dotykowego: tylko po lewej, tylko po prawej lub na całej powierzchni klawiatury. Prestigio ma plany rozszerzenia różnych konfiguracji językowych i opcji kolorów dla Click&Touch2. Nowe urządzenie wprowadzono na rynek w marcu 2021 r.

„W tym roku rozszerzyliśmy rodzinę produktów wykorzystujących technologię TouchOnKeys™, dodając nowe urządzenie: jeszcze cieńsze, bardziej autonomiczne i bardziej funkcjonalne. Uważamy, że technologia ta jest bardzo obiecująca i mamy plany wprowadzenia jej w innych produktach. Pracujemy na przykład nad laptopem wykorzystującym rozwiązania TouchOnKeysTM, a także nad serią klawiatur. Bardzo nas cieszy, że również druga generacja tych innowacyjnych klawiatur zyskała międzynarodowe uznanie w postaci jednej z najważniejszych designerskich nagród, jaką jest Red Dot Award” – powiedział Serhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Klawiatury Prestigio Click&Touch oraz Prestigio Click&Touch2 zostały zaprojektowane przez białoruski start-up Clevetura LCC, którego 40% udziałów należy do Grupy ASBIS.

Więcej informacji mediom udziela:
Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

Najważniejsze informacje o ASBIS
ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”). ASBIS posiada podmioty zależne w 28 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2020 roku Grupa zanotowała rekordową sprzedaż, która wyniosła blisko 2,4 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS). Więcej informacji na stronie internetowej Grupy ASBIS pod adresem: www.asbis.com.

O Prestigio
Prestigio to międzynarodowa marka, która od 20 lat oferuje szeroką gamę elektroniki użytkowej dla domu, edukacji i biznesu. Firma oferuje swoje produkty w 30 krajach na całym świecie, a w swojej historii sprzedała już ponad 25 milionów urządzeń. Produkty marki obejmują inteligentne urządzenia i akcesoria oraz innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji. Prestigio wprowadziło pierwszą na świecie interaktywną klawiaturę z touchpadem na klawiszach, a także inteligentne głośniki, przenośne systemy akustyczne, bezprzewodowe ładowarki do zabudowy, powerbanki zasilane energią z grafenu oraz wiele innych. Hasłem przewodnim firmy przy wprowadzaniu na rynek nowych produktów jest „The art of hi-tech”, przy czym szczególną uwagę zwraca się na innowacyjność, wysokiej jakości materiały premium oraz nowoczesne technologie.

Prestigio posiada zakłady produkcyjne, projektowe i techniczne w Europie, Chinach i na Białorusi oraz biura w 15 krajach w różnych regionach, między innymi na terenach WNP, na Ukrainie, w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Właścicielem marki Prestigio jest ASBISc Enterprises Plc. Więcej informacji na stronie internetowej: www.prestigio.com.

O Clevetura
Clevetura LLC to biuro projektowe z siedzibą w Mińsku na Białorusi i oddziałem w Shenzhen w Chinach. Biuro zostało założone w 2017 r. Firma rozwija technologię o nazwie TouchOnKeys™, która dodaje warstwę dotykową do tradycyjnej klawiatury. Pozwala to użytkownikowi kontrolować kursor, klikać, przewijać, powiększać obraz i wykonywać inne gesty bezpośrednio na powierzchni klawiatury jak na touchpadzie. Klawisze dobrze się wciskają dzięki niezawodnemu mechanizmowi nożycowemu. Ponadto użytkownicy nie muszą wciskać żadnych klawiszy, by przełączać się pomiędzy trybem pisania i trybem dotykowym; przełączanie jest płynne i automatyczne. Dzięki temu technologia TouchOnKeys™ zmienia klawiaturę w wielofunkcyjne urządzenie sterujące. TouchOnKeys™ to doskonałe rozwiązanie do laptopa lub komputera PC, tabletów, urządzeń Mac, iPad, smart TV, ponieważ sprawia, że tradycyjny touchpad przestaje być potrzebny. Pierwszym produktem wykorzystującym technologię TouchOnKeysTM jest multimedialna klawiatura Prestigio Click&Touch, która trafiła do sprzedaży w grudniu 2019 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie
clevetura.com.

O nagrodzie Red Dot Design Award
Aby w profesjonalny sposób docenić osiągniecia w różnorodnych obszarach designu, nagroda Red Dot jest wręczana w trzech kategoriach - Red Dot Award: Projektowanie Produktu, Red Dot Award: Projektowanie komunikacji oraz Red Dot Award: Projekt koncepcyjny. Red Dot Award uzyskuje co roku ponad 18000 zgłoszeń i jest jednym z największych na świecie konkursów w dziedzinie designu. W 1955 roku jury zebrało się po raz pierwszy, by ocenić najlepsze projekty tamtego czasu. W latach dziewięćdziesiątych CEO Red Dot, prof. dr Peter Zec, stworzył nazwę i markę nagrody. Od tego czasu pożądane wyróżnienie „Czerwoną kropką” stało się uznanym na arenie międzynarodowej świadectwem wyjątkowej jakości projektu. Zdobywcy nagrody są prezentowani w kronikach, muzeach i online. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.red-dot.de.

 

 

 

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.