LISTOPAD 2021 NAJLEPSZYM MIESIĄCEM W HISTORII ASBIS, PRZYCHODY PRZEKROCZYŁY OCZEKIWANIA

Grudzień 22, 2021

KOMUNIKAT PRASOWY

LISTOPAD 2021 NAJLEPSZYM MIESIĄCEM W HISTORII ASBIS, PRZYCHODY PRZEKROCZYŁY OCZEKIWANIA

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 22 grudnia 2021 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, według wstępnych danych szacunkowych w listopadzie 2021 roku przebił pod względem przychodów wyjątkowo wysoki listopad ubiegłego roku i wypracował skonsolidowane przychody na poziomie ok. 306 mln USD (wobec 302 mln USD w listopadzie 2020 r.). Oznacza to, że tegoroczny listopad był pod względem przychodów najlepszym miesiącem nie tylko w 2021 roku, ale w całej historii ASBIS.   

„Listopad tego roku był najlepszy pod względem przychodów w całej naszej historii. Udało nam się przebić zeszłoroczny listopad, który był wyjątkowo dobry i przerósł oczekiwania rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że listopad ubiegłego roku był pod ogromnym wpływem popytu wywołanego pandemią, wynik z listopada 2021 r. uważamy za wyjątkowo dobry i przekraczający nasze oczekiwania. Wynik ten dowodzi też, że zbliżamy się do jednego z tegorocznych celów, jakim jest realizacja naszej podniesionej prognozy na poziomie przychodów. Wszystkie nasze spółki pracują na wysokich obrotach, co przełoży się na nasz końcowy wynik finansowy” powiedział Costas Tziamalis, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds.

Relacji Inwestorskich i Ryzyka ASBISc Enterprises Plc. „Produktami, które zanotowały najwyższe wzrosty sprzedaży w listopadzie 2021 r. były akcesoria, dyski SSD oraz smartfony” –dodał Costas Tziamalis.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

O ASBIS Enterprises Plc 
ASBIS Group jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. 

Działalność ASBIS opiera się na trzech filarach:
1. Dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego stosowanego przez klientów w biurach i ośrodkach przetwarzania danych, jak również elektroniki użytkowej poprzez:
         a.     Sieci detaliczne i sklepy internetowe
         b.     Resellerów współpracujących z małymi i średnimi przedsiębiorstwami
         c.      Bezpośrednio do dużych przedsiębiorstw.
2. Pełnym zakresie działalności w obszarze produktów najwyższej światowej klasy – od naukowej działalności badawczo-rozwojowej poprzez projektowanie i inżynierię, tworzenie oprogramowania i firmware, aż po produkcję i marketing produktów i rozwiązań IT i obsługujących internet rzeczy (IoT) pod markami własnymi
         a.      Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji itp.)
         b.     Canyon (inteligentne zegarki, power banki, akcesoria do komputerów i urządzeń mobilnych)
         c.      Perenio (platforma IoT, routery IoT, aplikacje i urządzenia peryferyjne dla inteligentnego biura/domu, inteligentnego zdrowia).
         b.     Aeno (inteligentne urządzenia domowe z sektora małego AGD).
3. Kompleksowych projektach sprzedaży rozwiązań do dużych przedsiębiorstw za pośrednictwem rozbudowanych sieci Integratorów Systemów i Resellerów Wartości Dodanej. 

ASBIS powstał w 1990 roku na Białorusi, w 1995 roku Spółka została zarejestrowana na Cyprze i od tego czasu prowadzi działalność z tego kraju. Firma posiada dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, filie w 27 krajach, ponad 2 000 pracowników i około 20 000 aktywnych klientów w 56 krajach na całym świecie. W 2020 roku Grupa zrealizowała rekordową sprzedaż na poziomie prawie 2,4 mld USD. 

Akcje Spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od października 2007 r. pod symbolem „ASB” (ASBIS). 

Nowości i więcej informacji można znaleźć na stronie:www.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.