PRESTIGIO I CLEVETURA FINALIZUJĄ PRACE NAD PIERWSZYM NA ŚWIECIE LAPTOPEM Z TOUCHPADEM NA KLAWIATURZE

Czerwiec 01, 2021

KOMUNIKAT PRASOWY

PRESTIGIO I CLEVETURA FINALIZUJĄ PRACE NAD PIERWSZYM NA ŚWIECIE LAPTOPEM Z TOUCHPADEM NA KLAWIATURZE

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 1 czerwca 2021 r.

Marka Prestigio, której właścicielem jest ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, wspólnie z firmą Clevetura finalizuje prace nad pierwszym na świecie laptopem z wbudowanym panelem dotykowym w technologii TouchOnKeys™. To pierwszy na świecie laptop z ogromnym touchpadem wbudowanym bezpośrednio w klawisze.

Intensywne prace nad tym laptopem trwały od roku. Specjalnie dla tego modelu firma Clevetura opracowała unikalny moduł drugiej generacji klawiatury TouchOnKeys™ z ulepszoną funkcjonalnością dotykową. W celu ochrony tej technologii złożono ponad 10 wniosków patentowych. Laptop do sprzedaży trafi we wrześniu 2021 roku. 

Nowy, potężny 14-calowy laptop z procesorem Intel to urządzenie klasy premium dla tych, którzy starają się nadążać za trendami i wymagają najnowszych technologii. Można go używać do pracy, nauki lub rozrywki. Najważniejsze jest jednak to, że praca na tym laptopie to wyjątkowe doświadczenie. Sercem notebooka jest technologia TouchOnKeys™, która uzupełnia klawiaturę o funkcjonalność touchpada. W ten sposób panel dotykowy nie zajmuje już oddzielnej przestrzeni, ponieważ jest nim prawie cała powierzchnia klawiatury. 

Ten projekt jest kontynuacją naszej wcześniejszej współpracy z Clevetura. Poprzednie projekty oparte na technologii TouchOnKeys™, takie jak klawiatury multimedialne Click&Touch i Click&Touch 2, zdobyły nagrody Red Dot Awards za najlepszy projekt w latach 2020 i 2021. Produkty te są już z powodzeniem wprowadzane na rynki w Europie i Japonii. Jesteśmy zadowoleni z naszej intensywnej współpracy i nie możemy się doczekać jej kontynuacji w przyszłości” –powiedział Ivan Malmyha, Szef Prestigio Consumer w ASBISc Enterprises Plc

Praca na nowym laptopie staje się wygodniejsza ponieważ dzięki technologii inteligentnego rozpoznawania gestów wbudowany panel dotykowy klawiatury automatycznie przełącza się między trybem wprowadzania tekstu a trybem dotykowym. Jednocześnie klawisze mają mechanizm nożycowy z wygodnym skokiem 1,2 mm, czyli naciśnięcie jest jak na zwykłej klawiaturze. 

Za pomocą panelu dotykowego na klawiaturze można przesuwać kursor i obiekty na ekranie, przewijać strony, zmieniać ich rozmiary, sterować głośnością i jasnością monitora. Regulowane podświetlenie klawiszy pomaga dostosować się do każdych warunków oświetleniowych. 

Korzystanie z laptopa TouchOnKeys™ jest bardziej efektywne niż w przypadku tradycyjnego laptopa, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego przenoszenia dłoni do oddzielnego touchpada. Mniej rozpraszających manipulacji oznacza większą wydajność. Nie ma potrzeby dostosowywania się i zmiany przyzwyczajeń gesty w TouchOnKeys™ są takie same, jak na touchpadzie. Jestem pewien, że użytkownik bardzo doceni pierwszy na świecie laptop bez oddzielnego touchpada, który nie jest już potrzebny” –powiedział Mike Krupenkov, Dyrektor Generalny Clevetura.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

O ASBIS Enterprises Plc 

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop". 

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata. 

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów  oraz jest producentem marek: Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”). 

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2020 roku Grupa zanotowała rekordową sprzedaż, która wyniosła blisko 2,4 mld USD. 

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

O Prestigio 

Prestigio to międzynarodowa marka, która od 20 lat oferuje szeroką gamę elektroniki użytkowej dla domu, edukacji i biznesu. Prestigio działa w 30 krajach na całym świecie, do tej pory sprzedała ponad 25 milionów urządzeń. Produkty marki to inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji. Prestigio wprowadziło pierwszą na świecie interaktywną klawiaturę z touchpadem na klawiszach, a także inteligentne głośniki, przenośne systemy akustyczne, ukryte ładowarki bezprzewodowe, power banki na bazie grafenu, a to dopiero początek. Slogan firmy dotyczący wprowadzania nowych produktów brzmi „The art of hi-tech”, ponieważ szczególny nacisk kładzie się na innowacje, wysokiej jakości materiały i nowoczesną technologię. Prestigio ma biura w 15 krajach w różnych regionach, w tym we WNP, Ukrainie, Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Marka Prestigio jest własnością ASBISc Enterprises Plc., jednego z wiodących dystrybutorów produktów IT i elektroniki użytkowej na rynkach EMEA. Posiada zaplecze produkcyjne, projektowe i techniczne w Europie, Chinach i na Białorusi. 

O Clevetura 

Clevetura LLC to dom projektowy z siedzibą w Mińsku na Białorusi i biurem w Shenzhen w Chinach. Firma Clevetura powstała w 2017 roku i rozwija technologię o nazwie TouchOnKeysTM. TouchOnKeysTM dodaje warstwę dotykową do tradycyjnej klawiatury. Umożliwia użytkownikowi sterowanie kursorem, klikanie, przewijanie, powiększanie i wykonywanie innych gestów bezpośrednio na powierzchni klawiatury, tak jak na touchpadzie. Klucze są dobrze naciskane i zapewniają dobre wyczucie dzięki niezawodnej mechanice nożyc. Wreszcie, użytkownicy nie muszą naciskać żadnych klawiszy, aby przełączać się między trybem pisania a trybem dotykowym, działa to automatycznie i płynnie. W ten sposób TouchOnKeysTM zamienia klawiaturę w uniwersalne urządzenie wejściowe. TouchOnKeysTM to idealne rozwiązanie dla laptopa lub komputera stacjonarnego, tabletów, komputerów Mac, iPada, smart TV. TouchOnKeysTM zastępuje tradycyjny panel dotykowy. 

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.