Przychody w Sierpniu lepsze od wypracowanych w Lipcu o ponad 14%

Wrzesień 23, 2019

KOMUNIKAT PRASOWY

Przychody w Sierpniu lepsze od wypracowanych w Lipcu o ponad 14%

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 23 września 2019 r

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon, Perenio i Atlantech, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w sierpniu 2019 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 158 mln USD, wobec 188 mln USD w sierpniu 2018 r. Szacunkowe przychody wypracowane w sierpniu 2019 r. są wyższe od przychodów wypracowanych w lipcu 2019 r. o ponad 14%, kiedy to wyniosły ok. 138 mln USD. Przychody ASBIS są zgodne z oczekiwaniami firmy.

„Sierpień był dla ASBIS lepszym miesiącem pod względem przychodów od lipca, co jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. Dla nas jednak ważne są efekty, jakie wypracowujemy w dłuższej perspektywie. Dlatego obecnie ważna jest dla nas praca nad realizacją naszych założeń strategicznych, czyli koncentracji na rozwoju portfolio produktowego naszych marek własnych oraz wzmocnieniu kompetencji ASBIS w sektorach, które są perspektywiczne, czyli rozwiązaniach i usługach IT dla klienta korporacyjnego. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami wpłynie to na zwiększenie marż, co przy pracy wyłącznie w modelu tradycyjnej dystrybucji IT jest już bardzo trudne” – powiedział Siarhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl      

 

Najważniejsze informacje o ASBIS

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów  oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.), Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”) oraz Atlantech (serwery, pamięci masowe, rozwiązania dla centrów danych).

ASBIS posiada podmioty zależne w 26 krajach, zatrudnia około 1 500 osób i zaopatruje około 30 tysięcy klientów. W 2018 roku sprzedaż Grupy wyniosła blisko 2,1 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.