RADA DYREKTORÓW ASBIS ZAREKOMENDOWAŁA WYPŁATĘ FINALNEJ, REKORDOWEJ DYWIDENDY ZA 2020 R.

Marzec 30, 2021

KOMUNIKAT PRASOWY

RADA DYREKTORÓW ASBIS ZAREKOMENDOWAŁA WYPŁATĘ FINALNEJ, REKORDOWEJ DYWIDENDY ZA 2020 R.

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 30 marca 2021 r.

CAŁOŚCIOWA DYWIDENDA ZA 2020 R. JEST NAJWYŻSZA W HISTORII ASBIS I JEST ODZWIERCIEDLENIEM DOSKONALEJ KONDYCJI SPÓŁKI I REKORDOWYCH WYNIKÓW WYPRACOWANYCH W 2020 R. 

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, poinformował, że Rada Dyrektorów ASBISc Enterprises podjęła dziś decyzję o zarekomendowaniu zbliżającemu się Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę finalnej dywidendy z zysków za 2020 r. w wysokości 0,20 USD na akcję. Oznacza to wypłatę kolejnych 11.100.000 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2020 rok.

17 grudnia 2020 r. Spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2020 r. w wysokości 0,10 USD na akcję, co dało kwotę 5.550.000 USD. W przypadku akceptacji dzisiejszej rekomendacji Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises przez ZWZA, całościowa dywidenda z zysku za 2020 r. może wynieść 0,30 USD na akcję, co oznaczało będzie całkowitą wypłatę w wysokości 16.650.000 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2020 r. Jest to najwyższa w historii ASBIS dywidenda wypłacona akcjonariuszom.

W 2020 roku Grupa wypracowała rekordowe w swojej historii wyniki finansowe: przychody ASBIS były na poziomie blisko 2,4 mld USD, natomiast zysk netto wyniósł 36,5 mln USD. 

„Jednym z podstawowych założeń ASBIS jest dzielenie się sukcesem z akcjonariuszami, ponieważ jest to naszym zdaniem docenienie ich zaangażowania w Spółkę. Dywidendę wypłacamy nieprzerwanie już od 5 lat. Ubiegły rok był bardzo rekordowy pod względem wypracowanych przez ASBIS wyników finansowych, dlatego zarekomendowaliśmy wypłatę finalnej dywidendy, która będzie najwyższa w naszej historii. Jeśli nasza rekomendacja zostanie przyjęta przez ZWZA, to łącznie z wypłaconą w grudniu ubiegłego roku zaliczką na poczet dywidendy wyniesie ona w sumie 0,30 USD na akcję” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail:iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS  

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com    

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.