WZROST PRZYCHODÓW ASBIS W PANDEMICZNYM MAJU 2020

Czerwiec 22, 2020

KOMUNIKAT PRASOWY

WZROST PRZYCHODÓW ASBIS W PANDEMICZNYM MAJU 2020

KOMUNIKAT PRASOWY - Limassol, Cypr; Warszawa, Polska; 22 czerwca 2020 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w maju 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 121 mln USD, wobec 117 mln USD w maju 2019 r., co oznacza wzrost o około 4%.

„ASBIS udowadnia, że jest dobrze przygotowany do trudnych sytuacji dzięki olbrzymiemu doświadczeniu oraz umiejętności szybkiej adaptacji do panujących warunków. Dlatego wypracowujemy dobre wyniki, nawet w okresie tak trudnym dla całego świata, jak obecnie. Wymaga to od nas dużego zaangażowania oraz ciągłej gotowości, co przynosi wymierne rezultaty. W maju nie tylko podtrzymaliśmy nasze przychody, ale udało nam się je przekroczyć, co uważamy za duże osiągnięcie, z którego cała Grupa jest dumna. Wiele linii produktowych wykazało znaczące tempo wzrostu, dzięki czemu wyniki ASBIS przekroczyły nasze oczekiwania” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

„Naszym zdaniem, branża technologiczna, w której działa ASBIS, będzie jednym z sektorów, na które kryzys będzie miał mniejszy wpływ z uwagi na duże zapotrzebowanie na systemy związane z kreowaniem, przesyłaniem i dzieleniem się informacjami. Możemy to zaobserwować w naszych wynikach z ostatnich miesięcy” – dodał Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992
E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

Najważniejsze informacje o ASBIS 

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż Grupy przekroczyła 1,9 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Więcej informacji na stronie internetowej Grupy pod adresem: www.asbis.com oraz investor.asbis.com

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.